Wejdź na stronę główną

Kempingi Północna Francja

Na północy Francji znajduje się dużo różnorodnych regionów, gdzie każdy urlopowicz znajdzie coś dla siebie. Regiony na wybrzeżu Bretania i Normandia charakteryzują się na zmianę dziką przyrodą, pięknymi długimi plażami i malowniczymi miasteczkami portowymi. Ile-de-France, zalesiona okolica wokół Paryża z licznymi zamkami jest idealna dla rodzin z dziećmi; Disneyland leży mianowicie w pobliżu. Szampania-Ardeny i Alzacja to regiony z rozległymi winnicami i wspaniałymi miastami takimi jak Strasburg. Aktywne wakacje na łonie pięknej przyrody lub rozrywka na kempingu, wszystko jest możliwe w północnej Francji!

Lees meer

Kempingi

Na kempingach w północnej Francji panuje przyjazna atmosfera. Jest duży wybór pod względem noclegów: pod własnym namiotem, w przyczepie/kamperze, w przyczepie stacjonarnej lub apartamencie. Przeważnie zielone kempingi oferują wystarczająco dużo miejsc w cieniu. Przyroda nigdy nie jest daleko. Wiele kempingów leży nad morzem lub jeziorem.

Również kempingi, które leżą dalej od wody, oferują dużo atrakcji. Często posiadają one ładny, duży basen. Czas można spędzić aktywnie na wiele różnych sposobów. Boiska sportowe i urządzenia do zabawy gwarantują godziny dobrej zabawy dla wszystkich grup wiekowych. Możliwe są także spokojniejsze zajęcia takie jak gra w bule czy mini golfa na kempingu lub wędrówki piesze i inne wycieczki poza kempingiem.

Duże miasta w północnej Francji

Przyroda w północnej Francji jest przepiękna, ale miasta mają także dużo do zaoferowania. Oto kilka z nich:

 • Paryż
  Liczne atrakcje w ‘mieście zakochanych’ mówią same za siebie. Wieża Eiffla, Luwr, Notre-Dame, Montmartre, Łuk Triumfalny, Sacré-Cœur itd. Zaoszczędź czas i kup wcześniej bilety do muzeów i innych atrakcji. Interesujące są także atrakcje w okolicy kempingu, np. zamki (Wersal, Fontainebleau i Vaux-le-Vicomte). Wspaniałe ogrody i parki w okolicy to idealne miejsca do odpoczynku, imponujące budowle pokazują Francję z dalekiej przeszłości.
 • Strasburg
  To miasto w Alzacji z charakterystycznymi domami z muru pruskiego i mostkami jest zbyt ładne, żeby je pominąć. Katedra to dosłownie i w przenośni najważniejsza atrakcja. Niektóre muzea (np. Musée des Beaux-Arts) oraz zoo są także interesujące. To miasto graniczne znane jest także z dobrych sklepów i restauracji.
 • Reims
  Gotycka katedra Notre-Dame to ‘pièce de résistance’ tego miasta. Wielu turystów tylko z jej powodu przyjeżdżają do Reims. Ale inne bazyliki, kaplice, opactwa i kościoły w Reims są także piękne. Miłośnicy sztuki mogą zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych.
 • Rennes
  W stolicy Bretanii, tętniącym życiem mieście z licznymi studentami, można nacieszyć się bogatym dziedzictwem kulturalnym. Historia miasta liczy ponad 2000 lat. Liczne drewniane domy z muru pruskiego z XV i XVI wieku i piękne parki nadają miastu autentyczny wygląd.

Krótko mówiąc: mnóstwo kempingów, które pozwalają na poznanie pięknych regionów w północnej Francji.

Popularne kempingi Północnej Francji