Wejdź na stronę główną

Kemping centralna Francja

Kto chce poznać prowincjonalną Francję, powinien zarezerwować wakacje na jednym z licznych kempingów w centralnej Francji. Wspaniałe, dobrze utrzymane kempingi leżą często na łonie natury. Jest to przeważnie pagórkowaty krajobraz, gdzie występują lasy, rzeki, jeziora, łąki i nawet wulkany (Puy-de-Dôme). Zamki, dworki, gospodarstwa i wioski, często o bogatej wartości historycznej są dobrymi świadkami dawnej, statecznej Francji. Wypocznij i rozkoszuj się pięknem centralnej Francji.

Lees meer

Wakacje na kempingu w centralnej Francji: spokój, przestrzeń i wulkany

W departamentach i regionach centralnej Francji, które dla większości turystów są ciągle jeszcze nieznane, można wspaniale wypocząć. Limousin, Owernia i północna część Midi-Pirenejów oferują unikalne doświadczenie, przy czym piękno prowincji i historyczna architektura nigdy nie są zbyt daleko. Warto poznać liczne oblicza rzadko zaludnionej, francuskiej prowincji.

Kto powie Limousin, powie krowy. Słynne krasule pasą się wszędzie, gdzie okiem sięgnąć na soczysto zielonych łąkach. Piją wodę z rzek i jezior, w które bogaty jest ten region. Lasy na kempingach i w okolicy zapewniają przyjemny cień. Polecamy także wycieczkę do miasta Limoges, a dla spragnionych przygód wycieczkę do jaskiń lub do zamków w okolicy.

Midi-Pireneje to region z licznymi interesującymi departamentami. Dwa z nich to Aveyron i Lot. W tej wspaniałej okolicy znajdują się zamki i dworki na łonie dzikiej natury. Olbrzymie jezioro rekreacyjne Pareloup jest prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych. Poznaj ten region na rowerze górskim lub samochodem.

W Owernii możesz podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz. W zielonej oazie leżą zamki i sielskie wioski. Clermont-Ferrand to większe miasto w regionie, które warto zwiedzić. Unikalny we Francji jest departament Puy-de-Dôme, gdzie leżą spektakularne wulkany. Duży wulkan o tej samej nazwie, co departament, ma prawie 2000 metrów wysokości i oferuje niezwykły widok na zawsze zieloną dolinę. Jesteś zafascynowany wulkanami? Wybierz się do parku tematycznego Vulcania.

Na kempingu

Na kempingu w centralnej Francji nie zabraknie niczego Tobie i twojej rodzinie. Przyjazny personel stoi w gotowości, aby zapewnić udane wakacje. Na wielu kempingach znajdują się baseny, gdzie można wspaniale się zrelaksować. Nigdzie nie brakuje udogodnień takich jak kort tenisowy, tor do gry w bule, sauna, świetlica i programu animacyjnego.

Na wielu kempingach organizowane są także wycieczki, jazda konna, rejsy kajakiem, łowienie ryb czy też speleologia. Kto lubi spokój lub prywatność, może wybrać mniejszy kemping. Niezależnie czy chcesz przebywać w namiocie, czy też nacieszyć się pobytem w obiekcie SunLodge lub przyczepie kempingowej, kempingi w centralnej Francji są naprawdę dla każdego..

Historyczna okolica

Kemping w centralnej Francji leży często niedaleko wspaniałych budowli. Regiony takie jak Owernia i Limousin znane są z królewskiej przeszłości, której ślady widoczne są ciągle do dzisiaj: zamki, pałace, kościoły, różnej wielkości dworki i gospodarstwa.

  • Zamek w Castelnaud
    Przejdź się po historycznej wiosce i wejdź na zamek. Z murów obronnych rozciąga się wspaniały widok na dolinę rzeki Dordogne. W środku znajdują się wystawy różnej broni i wyposażenia. Wskazówka: z kajaku na rzece Lot masz unikalny widok na zamek.
  • Kościół-opactwo Sainte-Valérie
    W miejscowości Chambon-Sur-Voueize leży ładny kościół- opactwo. Ta cudowna budowla z czworokątną dzwonnicą pochodzi z IX wieku. Przechowywane są tutaj liczne, nadzwyczajne relikwie. Jest to jedna z najważniejszych romańskich budowli w Limousin.
  • Na kempingu można zasięgnąć więcej informacji o interesujących wycieczkach. Oni najlepiej wiedzą, co warto zobaczyć. Przyjedź i doświadcz sam, jaką wspaniałą naturę i kulturę ma do zaoferowania centralna Francja.