Wejdź na stronę główną

Kempingi Północne Włochy

Północne Włochy to ulubione miejsce na wakacje dla Europejczyków. Między innymi z powodu bardzo urozmaiconych krajobrazów: od potężnych jezior po imponujące pasma górskie i lasy. W północnych Włoszech natura jest naprawdę piękna. Miłośnicy kultury nie szybko się znudzą we wspaniałych miastach takich jak Turyn, Mediolan, Genua oraz oczywiście Wenecja. Wszędzie znajdują się kempingi, na których cała rodzina może rozkoszować się całym pięknem, które ten kraj ma do zaoferowania.

Lees meer

Potężne jeziora

Jezioro Garda, jezioro Como i Lago Maggiore to 3 najbardziej znane jeziora w północnych Włoszech. Ich powierzchnia waha się między 150 a 370 m2 i są to nieskończone źródła rozrywki (w wodzie). Ponieważ wielu turystów spędza wakacje nad jeziorem, jest tutaj dużo kempingów do wyboru.

Duże kempingi to prawdziwe raje wakacyjne, które mają dosłownie wszystko. Kto woli spokój i ciszę, może wybrać jeden z mniejszych kempingów wokół jeziora.

Dolomity

Nie tylko regiony wokół wielkich jezior lub miast zachęcają licznych turystów do spędzenia wakacji w północnych Włoszech. Także Dolomity są popularne. W tym paśmie górskim miłośnicy sportów zimowych oraz amatorzy przygód mogą wyżyć się do woli. Oprócz narciarstwa zjazdowego i biegowego można tutaj robić wspaniałe wycieczki piesze (od prostych do trudnych). Wspinaczka górska i jazda na rowerze górskim również należą do możliwości w tym regionie. Od lata do zimy: przez cały rok można coś robić w Dolomitach.

Kempingi

Wiele kempingów w północnych Włoszech leży w pobliżu dużych jezior. Także w regionie Wenecja Euganejska znajduje się wiele kempingów. Gdziekolwiek chcesz pojechać, zawsze w pobliżu znajdziesz kemping, który stoi w gotowości dla całej rodziny. Udogodnienia na tych kempingach są bardzo dobre. Na wielu dużych kempingach znajdują się luksusowe baseny, różne obiekty sportowe, wielojęzyczna animacja dla wszystkich grup wiekowych oraz możliwe są najróżniejsze formy noclegu: od własnego namiotu lub tipi po przyczepy stacjonarne i obiekty SunLodge: każdy typ urlopowicza znajdzie tu coś dla siebie. Szukasz przede wszystkim spokoju podczas wakacji? Wybierz mniejszy kemping w północnych Włoszech.

Pogoda

Podobnie jak w innych regionach wokół Morza Śródziemnego, w północnych Włoszech jest często słonecznie. Jednak pogoda tutaj ma także reputację nieprzewidywalnej ze względu na obecność gór. Oznacza to, że długo może utrzymywać się ładna pogoda z temperaturami około 30 stopni, ale może ona nagle się zmienić, czego następstwem może być mocno spadająca temperatura oraz możliwość opadów deszczu i nawet gradu.

Duże miasta w północnych Włoszech

Stare miasta pełne kulturalnych atrakcji: to północne Włochy w skrócie. Niezależnie czy chodzi o piękne kościoły i katedry, sympatyczne place i muzea z okazami, miłośnicy kultury są pod dobrym adresem w ładnych miastach na północy Włoch, z których każde ma własny charakter.

Kto chętnie przebywa nad morzem, poczuje się dobrze w czarujących miastach portowych Genui lub Wenecji. Bardziej w głębi lądu leżą Turyn i Mediolan. Turyn, po dużym remoncie, jest przyjemnym miastem, a Mediolan to oczywiście raj dla fanów mody.

  • Genua
    Stolica regionu Liguria znana jest jako jedno z najważniejszych miast portowych nad Morzem Śródziemnym. Turyści zwiedzają najczęściej starą część portową i historyczne centrum. Można tutaj przyjemnie się zrelaksować na tarasie w ogródku kawiarnianym pod palmami. Poza tym, obecne są tutaj liczne place, fontanny i pałace, dla których warto zwiedzić Genuę.
  • Wenecja
    Północne Włochy dla wielu kojarzą się z Wenecją. Jest to malownicze miasteczko portowe w regionie Wenecja Euganejska z romantycznymi kanałami, mosteczkami, uliczkami i zaułkami. Wycieczka pieszo lub w gondoli stanie się prawdziwą wyprawą odkrywczą. Wspaniałe muzea i pałace, unikalne sklepiki i przytulne bary są wszędzie. Wskazówka: przyjedź na tradycyjny karnawał i zwiedź pałac Dożów na słynnym placu św. Marka.
  • Mediolan
    Mediolan jest po Rzymie największym miastem w kraju. Jest tutaj bardzo dużo atrakcji. Chociaż miasto jest znane ze swojego ekonomicznego charakteru (wszędzie widać panów i panie w dobrze skrojonych garniturach), znajdują się tu także interesujące dzielnice dla turystów. Przejdź się między ładnymi budynkami i po ładnych placach lub usiądź na tarasie w artystycznej dzielnicy, gdzie można spróbować wyśmienite napoje i wyjątkowe przekąski. Do Mediolanu łatwo się dostać z kempingu w pobliżu Lago Maggiore lub jeziora Como.

Popularne kempingi Północne Włochy