Wejdź na stronę główną

Kemping Włochy

Kempingi we Włoszech należą do najbardziej popularnych miejsc wakacyjnych. Włochy oferują dla każdego coś dobrego: góry, idylliczne jeziora, charakterystyczne miasta i wspaniałe plaże. A gdzie najlepiej tutaj się tym wszystkim rozkoszować jak nie na kempingu? Włochy oferują duży wybór kempingów w różnych fantastycznych miejscach.

Wakacje we Włoszech

Co sprawia, że kemping we Włoszech jest tak atrakcyjny? Włoskie miasta, typowe włoskie jedzenie i obyczaje? Przede wszystkim oczywiście fantastyczny klimat. Południe Włoch nie bez powodu nazywane jest “krainą południowego słońca”. Każdy kemping we Włoszech jest inny dzięki ogromnej różnorodności krajobrazu.

Obyczaje różnią się w zależności od regionu, ale dwie rzeczy wszyscy Włosi mają wspólne: ich duża miłość do jedzenia i piękna! Włoska kuchnia już dawno zadomowiła się w innych krajach, ale na miejscu na kempingu we Włoszech można odkryć bardzo dużo nowych rzeczy.

Czytaj więcej

Okolica

Absolutnie godną polecenia do spędzenia wakacji na kempingu jest bogata w kulturę Toskania. Ale także kempingi nad jeziorem Garda lub nad jeziorem Lago Maggiore są ulubione wśród urlopowiczów. I tak jest jeszcze wiele innych miejsc, które doskonale nadają się na wakacje we Włoszech.

Z kempingu można również wybrać się na wycieczki do ładnych miast. Włochy mają piękne miasta takie jak:

 • Rzym
  piękna, archeologiczna stolica Włoch
 • Mediolan
  kto kocha modę, musi się wybrać do Mediolanu!
 • Piza
  znana z krzywej wieży. Koniecznie musisz ją kiedyś zobaczyć.
 • Wenecja
  romantyczny rejs w gondoli możliwy jest w bogatej w wodę Wenecji.

Kraj wakacyjny dla całej rodziny

Słoneczne wakacje są gwarantowane we Włoszech. Tak jak i woda na kempingu lub w jego pobliżu. Prawie wszystkie kempingi we Włoszech są mianowicie wyposażone we wspaniały basen, a czasami nawet w prawdziwy Aquapark. Rozkoszuj się słońcem nad basenem lub przeczytaj dobrą książkę przy przyczepie lub namiocie lub zjedz smaczne lody w snack barze, podczas gdy dzieci będą bawiły się z rówieśnikami na kempingu. Suncamp holidays oferuje także różne kempingi, które leżą blisko morza, przez co Włochy nadają się również na zrelaksowane wakacje na plaży. Zbuduj razem zamek z piasku lub zorganizuj na plaży turniej piłki nożnej. Nie zapomnij także o przepięknych włoskich jeziorach takich jak jezioro Garda i Lago Maggiore, gdzie warto spędzić wakacje na kempingu z całą rodziną.

Oprócz ładnych jezior, Włochy znane są także z dużych parków wodnych i parków atrakcji oraz ogrodów zoologicznych. W sercu Rzymu znajduje się np. jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Europie, Bioparco di Roma. Dobra okazja, aby uciec od zgiełku miasta. Wolisz orzeźwienie? Zwiedź Grotta Gigante w Sgonico, gdzie ścieżka wzdłuż stalagmitów i stalaktytów zaprowadzi ciebie w głąb jaskini. Zaletą jaskiń jest to, że panuje w nich przyjemny chłód. Idealna przerwa w gorący letni dzień.

Kemping we Włoszech

Chcesz wynająć namiot lub ładną przyczepę stacjonarną? Włochy posiadają bardzo dużo kempingów, gdzie można wynająć obiekt. Nasze luksusowe i stylowe obiekty SunLodge czekają gotowe na różnych, wspaniałych kempingach. Zrelaksuj się na kempingu, poznaj Włochy, rozkoszuj się przyjemnym klimatem: czy może być coś lepszego niż wakacje na kempingu?

Popularne kempingi Włochy