Wejdź na stronę główną

Kemping Morze Adriatyckie Chorwacja

Otoczone 6 krajami (Włochy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Montenegro i Albania) leży jedno z najpiękniejszych mórz w Europie: Morze Adriatyckie. Zielone zatoki, ładne plaże i krystalicznie czysta woda sprawiają, że wybrzeże to jest bardzo popularne. Na jednym z dobrych, rodzinnych kempingów w Chorwacji na pewno będziesz rozkoszował się z całą rodziną całym tym pięknem, które Morze Adriatyckie ma do zaoferowania.

Lees meer

Kempingi nad Morzem Adriatyckim: naciesz się naturą i kulturą

W Chorwacji jest wiele regionów, gdzie można spędzić fantastyczne wakacje. Istria jest bez wątpienia jednym z nich. Ten półwysep, największy na Morzu Adriatyckim, znany jest z pięknego położenia w morzu, ale pofałdowany głąb lądu jest także piękny. Na Istrii można bez problemu połączyć zrelaksowane wakacje nad morzem z kulturalnymi wycieczkami do miast takich jak Poreč i Rovinj. Te malownicze miasta z monumentalnymi budynkami, wąskimi uliczkami i restauracjami są prawdziwą używką dla oka. Warto również zwiedzić liczące 3000 lat miasto Pula ze słynnym amfiteatrem.

Kempingi na Istrii oferują wystarczająco dużo rozrywki dla całej rodziny i posiadają stanowiska nad morzem, na łące lub pod dającymi dużo cienia drzewami. Każdy typ urlopowicza może znaleźć coś dla siebie. Niezależnie czy chcesz spędzić wakacje pod namiotem, w przyczepie, kamperze czy bungalowie, wszystko jest możliwe. Skorzystaj z programów rozrywkowych na kempingu lub wybierz się na wycieczkę. Nie brakuje tutaj możliwości wyboru i pomyślano o całej rodzinie.

Również w położonych bardziej na południu regionach nad Morzem Adriatyckim (np. Zadar lub Dalmacja) można dobrze spędzić czas. Kempingi leżą często w niewielkiej odległości lub nawet bezpośrednio nad morzem, co zapewnia dużo ładnych widoków. Miłośnicy sportów wodnych nigdzie nie znajdą lepszych warunków niż na takim kempingu. Również miłośnicy słońca są tutaj pod dobrym adresem. Śródziemnomorski klimat jest przez większą część roku bardzo przyjemny. Natura jest nienaruszona i oferuje bogatą różnorodność zwierząt.

Aktywne i zrelaksowane wakacje z całą rodziną

Morze Adriatyckie znane jest z wysokiej jakości wody. Nie ma nic przyjemniejszego niż orzeźwiająca kąpiel! Można oczywiście także aktywnie spędzić czas: surfing, żeglarstwo, jazda na nartach wodnych, nurkowanie, łowienie ryb. Czego właściwie nie można?

Oprócz rozkoszowania się wodą i naturą, nie można pominąć kilku miast podczas pobytu w Chorwacji.

  • Dubrownik
    To miasto portowe, zbudowane w XIII wieku, posiada wciąż czarującą atmosferę dawnych lat. Spacer wąskimi uliczkami, po pięknych placach i wzdłuż monumentalnych budynków to jak powrót do przeszłości. Wskazówka: wyjątkowe akwarium w środku starych murów miasta.
  • Umag
    Malownicze miasteczko położone w pięknej zatoce. Port jachtowy jest jednym z najpiękniejszych w kraju. Rozkoszuj się tutaj kulturalnym bogactwem i wspaniałą gastronomią.

Popularne kempingi Morze Adriatyckie