Wejdź na stronę główną

Kempingi Normandia

Normandia to region, który przemawia do wyobraźni. Przyjazny, lekko pofałdowany krajobraz usiany jest licznymi autentycznymi miasteczkami i portami. Tutaj można rozkoszować się naturą i kulturą. Historia nigdy nie jest zbyt daleko: słynne plaże (D-Day), muzea, cmentarze i inne pomniki, w które ten region obfituje mają dużą wartość historyczną. Kemping w Normandii to idealna baza wypadowa na wakacje, podczas których można rozkoszować się wypoczynkiem i historią.

Lees meer

Kempingi w Normandii: piękna natura, malownicze miasta i historia

Kempingi w Normandii oferują wszystkie elementy na niezapomniane wakacje. Baseny (także ogrzewane), animacja, place zabaw i inne formy rozrywki są bardzo dobrze zorganizowane na wielu kempingach rodzinnych w Normandii. Wybrzeże nigdy nie jest zbyt daleko. Na plaży można wspaniale leniuchować lub spacerować.

W Dolnej Normandii leżą piękne miasta nadmorskie takie jak Cherbourg i Bayeux, ale także miasta takie jak Honfleur, Calvados, Manche i Orne. Ten region oferuje zarówno długą linię brzegową z niekończącymi się plażami, imponującymi skałami kredowymi i miasteczkami portowymi jak i piękny głąb lądu, gdzie znajdziesz spokój i przestrzeń.

W Wysokiej Normandii znajdują się równie piękne miejscowości nadmorskie oraz bogate w kulturę miasta. Rouen, ze słynną na całym świecie katedrą (uwieczniona przez Moneta), Dieppe i Le Havre to tylko kilka przykładów. Okolicę można poznać samochodem, ale pieszo, konno lub na rowerze możesz naprawdę rozkoszować się pięknem Normandii. Koniecznie weź ze sobą dobre buty na wędrówki oraz rower górski!

Wybrzeże i głąb lądu

Zarówno część Normandii położona nad Oceanem Atlantyckim jak i głąb lądu są zaskakująco piękne. Każda część na swój własny sposób. Wybrzeże jest ulubione wśród miłośników słońca, na pięknych plażach można doskonale się zrelaksować. W czarujących miejscowościach nadmorskich można dobrze spędzić czas na licznych tarasach. W głębi lądu ze starymi wioskami, krętymi drogami i zieloną naturą poczujesz wakacyjny nastrój.Tych wycieczek nie można pominąć w Normandii:

  • Wycieczka na Mont Saint-Michel
    Ta bardzo popularna, skalna wyspa przypływowa, dostępna jest przez most i tylko dla pieszych. Główną atrakcją jest średniowieczne opactwo. Odważ się na przeprawę i zostań świadkiem jednego z najpiękniejszych widoków we Francji.
  • Muzea
    Zwiedź liczne atrakcje związane z wojną, położone głównie w Dolnej Normandii. Zarówno muzea, cmentarze jak i plaże, gdzie miało miejsce D-Day są świadkami wojennej historii Francji. Imponujące i pouczające. Każdy amator historii mógłby spędzić tutaj wiele dni.
  • Jersey
    Rejs na wyspę Jersey to dodatkowa atrakcja podczas wakacji. Nazywana także ‘wyspą kwiatów’, położona w zatoce Mont Saint-Michel, jest największą wyspą w Kanale La Manche. Występują tutaj różne krajobrazy: od plaż i ścieżek nadmorskich po sympatyczne wioski.

Niezależnie od tego czy chcesz zostać na kempingu i cieszyć się rozrywką, czy też wolisz robić wycieczki w okolicy, nie szybko zapomnisz wakacje w Normandii.

Popularne kempingi Normandia