Wejdź na stronę główną

Kempingi Północna Hiszpania

Wspaniała linia brzegowa, dzikie pasma górskie na granicy z Francją (Pireneje) i zielony głąb lądu z zalesionymi wzgórzami sprawiają, że północna Hiszpania to prawdziwa oaza przyrody. W bardziej płaskich regionach można do woli jeździć na rowerze i spacerować. Chcesz naprawdę zrelaksować się podczas wakacji? Doświadcz całkowitego relaksu w licznych sympatycznych wioskach. Możesz także zwiedzić fantastyczne miasta takie jak Bilbao, Saragossa i Barcelona. Na kempingach w popularnych regionach takich jak Kantabria i Katalonia niczego tobie nie zabraknie. Nie ma znaczenia, czego szukasz, wakacje w północnej Hiszpanii to zawsze dobry pomysł!

Lees meer

Urozmaicone regiony

Północna Hiszpania obejmuje 7 regionów: Galicja, Asturia, Kantabria, Kraj Basków, Navarra, Aragonia i Katalonia. Każdy z nich ma własny charakter i różnią się one pod względem krajobrazu. Galicja to obszar z licznymi historycznymi miejscowościami (np. Santiago de Compostela). Na wybrzeżu znajdują się urwiste klify, długie plaże piaszczyste i wspaniałe zatoki.

Natomiast Kantabria znana jest z prehistorycznych grot i miasta portowego Santander. Katalonia kojarzy się oczywiście z Barceloną. To międzynarodowo zorientowane miasto nie jest może tak hiszpańskie jak inne miasta, ale wciąż wspaniałe miejsce na wakacje dla młodszych i starszych urlopowiczów.

Pireneje

Hiszpańskie Pireneje na granicy z Francją ciągną się od wschodu na zachód przez regiony Navarra, Aragonia i Katalonia. Urozmaicony krajobraz czyni to pasmo górskie tak interesującym. Od stromych szczytów górskich i zielonych stoków po olbrzymie lasy, wspaniałe doliny i wąwozy. W parkach narodowych obecna jest zróżnicowana flora i fauna. Urlopowicze, którzy wybierają się do północnej Hiszpanii samochodem na pewno przejadą przez Pireneje. Amatorzy sportów zimowych chętnie zatrzymują się w tych górach.

Kempingi

Kempingi w północnej Hiszpanii są często zorientowane na całą rodzinę. W dużych parkach wakacyjnych pomyślano o młodszych i starszych urlopowiczach. Dzieci mogą codziennie oczekiwać animacji lub bawić się na basenie i na placach zabaw. Młodzież może uprawiać sport na boiskach sportowych (tenis ziemny i stołowy, piłka nożna, siatkówka plażowa), a wieczorem bawić się w dyskotece. Spełniając oczekiwania każdego typu urlopowicza, na wielu kempingach w północnej Hiszpanii można przebywać pod namiotem, w przyczepie lub kamperze. Ale możliwy jest także pobyt w przyczepie stacjonarnej, apartamencie lub obiekcie SunLodge.

Pogoda

Podobnie jak w całej Hiszpanii, na północy może być w lecie bardzo gorąco. Na wybrzeżu na szczęście często wieje przyjemny wiatr. Umiarkowany klimat morski północnej Hiszpanii sprawia, że pada tutaj od czasu do czasu deszcz, co przynosi pożądane orzeźwienie. Jeśli planujesz aktywne wakacje, lepiej pojedź na wiosnę lub na jesień.

Duże miasta w północnej Hiszpanii

Oprócz licznych malowniczych wiosek, gdzie można ‘doświadczyć’ prawdziwej Hiszpanii, w północnej Hiszpanii obecne są także duże miasta, gdzie bez wątpienia można spędzić kilka udanych dni. Oto 3 z nich:

  • Bilbao
    To miasto, położone nad zatoką Biskajską, znane jest ze słynnego na całym świecie muzeum Guggenheima. Warto się do niego wybrać nie tylko z powodu bogatej kolekcji sztuki, sam budynek jest także prawdziwym dziełem sztuki. W samym mieście także dobrze spędzisz czas. Różne bary i restauracje serwują pyszne przekąski i dobre wino. Wskazówka: Mercado de la Ribera, duży, zadaszony rynek, gdzie poznasz świeże, hiszpańskie produkty.
  • Saragossa
    Saragossa nie jest miastem, które każdemu urlopowiczowi od razu z czymś się kojarzy. Istnieje jednak wystarczająco dużo powodów, aby zwiedzić to czwarte, co do wielkości miasto w Hiszpanii, położone w Aragonii. Znajdują się tutaj wspaniałe, monumentalne budynki, przytulne sklepiki i dobre restauracje. Zwiedź liczne katedry, starówkę lub interesujące muzeum, np. Museo del Teatro de Cesaugusta.
  • Barcelone
    Dumną stolicę Katalonii odwiedzają corocznie setki tysiące turystów i nie bez powodu! Wszystko jest piękne w tym mieście rozpieszczonym przez Gaudiego. Sagrada Família, Park Güell i aleja La Rambla to tylko niektóre z wielu atrakcji. Dodatkowa zaleta: położenie nad morzem sprawia, że jest to także raj dla miłośników słońca, morza i plaży.