Wejdź na stronę główną

Kemping Jezioro Annecy Francja

Imponujące jezioro Annecy, położone w departamencie Haute-Savoie, jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych jezior we Francji. To jezioro z czystą wodą u podnóża francuskich Alp, to doskonałe miejsce na sporty wodne i na rozkoszowanie się naturą.

Lees meer

Kempingi wokół jeziora Annecy

Większość kempingów leży po zachodniej i południowej stronie jeziora. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Obecne są małe, ale także większe kempingi z licznymi udogodnieniami. Postaw swój namiot na zacienionym stanowisku lub przebywaj w luksusowym apartamencie lub przyczepie stacjonarnej. Nieważne, gdzie będziesz spał, na kempingach wokół jeziora Annecy jest wystarczająco dużo atrakcji.

Panuje tutaj łagodny klimat. Wypocznij na jednej z przepięknych plaż, często położonych bezpośrednio przy kempingu lub zrelaksuj się na rozłożonym na łące ręczniku. Prawie wszędzie można rozkoszować się pięknym widokiem na szczyty górskie wokół jeziora. Warto także poznać kempingi, które nie leżą bezpośrednio nad jeziorem. Bardziej na uboczu, ale w niewielkiej odległości od jeziora, można tam spędzić spokojne wakacje.

Aktywni urlopowicze są pod dobrym adresem na kempingu nad jeziorem Annecy. Można tutaj między innymi uprawiać surfing, żeglarstwo, kajakarstwo i jazdę na nartach wodnych. Rowery wodne gwarantują oczywiście dobrą zabawę dla całej rodziny. Ale także wokół jeziora miłośnicy sportu mogą dobrze spędzić czas. Spacery, jazda konna i na rowerze górskim to tylko kilka z licznych możliwości aktywnego poznania okolicy. Sprzęt sportowy można często wypożyczyć na kempingu. W okolicy można także uprawiać rafting, kanioning i paralotniarstwo. Co więcej, Haute-Savoie to światowe centrum paralotniarstwa.

Wycieczki w okolicy

Chociaż samo jezioro oferuje wystarczająco dużo możliwości rozrywki, warto także zrobić wycieczki.

  • Annecy
    Miasto Annecy leży na północnym brzegu jeziora. Z południowego brzegu jeziora dojedziesz w zaledwie pół godziny do tego wspaniałego miasta. Inna możliwość: udaj się łodzią do miasta. Ładne historyczne centrum charakteryzuje się mostami, balkonami z kwiatami, sympatycznymi sklepikami i dobrymi restauracjami. Malowniczo i romantycznie!
  • Chamonix
    W tym wysoko położonym, międzynarodowo zorientowanym miasteczku górskim, można podziwiać wspaniałe widoki górskie, rustykalne łąki alpejskie i wzburzone strumyki górskie. Chociaż znane jest jako miejsce na sporty zimowe, w lecie także można spędzić dobrze czas w tym idyllicznym.
  • Za granicą: Genewa
    Wycieczka do sąsiedniego kraju Szwajcarii należy także do możliwości. Szczególnie Genewa jest dobrze dostępna. Znajdują się tutaj ładne muzea, parki, imponujące pałace, kościoły i katedry.

Popularne kempingi Annecy