Wejdź na stronę główną

Tel: +48 (0) 228499007 Godziny otwarcia: kliknij tutaj

Jakie są konsekwencje koronawirusa dla Państwa wakacji na kempingu z Suncamp?

W całej Europie kraje podjęły działania w celu opanowania koronawirusa. W rezultacie wiele zaplanowanych wakacji na kempingu nie może się odbyć. Wiele kempingów zdecydowało się na otwarcie swych drzwi nie wcześniej niż dopiero w połowie maja. Wszystkie wakacje na kempingu, zaplanowane do połowy maja, nie mogą się odbyć. Poniżej możecie Państwo przeczytać, co dokładnie możemy dla Państwa zrobić, jeśli zarezerwowany urlop, nie może się odbyć.

Korona-voucher
Mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Dlatego zdecydowaliśmy się na wyjątkowe rozwiązanie. Wspólnie ze stowarzyszeniem branżowym ANVR i SGR (Stowarzyszenie Gwarancji dla Podróżujących) oraz innymi organizatorami wyjazdów wakacyjnych przygotowaliśmy Korona-voucher. Z tym voucherem można dokonać rezerwacji nowych wakacji z Suncamp. Chodzi tu o rezerwację w późniejszym terminie za zapłaconą już kwotę podróży (z wyłączeniem opłat rezerwacyjnych oraz dodatków). Pieniądze nie zostaną wiec stracone.

SGR gwarantuje Państwa przedpłaty lub opłaty
Bardzo ważne dla Państwa jako turystów jest to, że SGR gwarantuje wartość vouchera. Dlatego dostawcy usług turystycznych, tacy jak Suncamp, mogą zaoferować voucher Korona jako rekompensatę za Państwa przedpłatę lub opłatę. Voucher Korona jest ważny przez rok od daty wystawienia, z ostatecznym terminem wyjazdu w październiku 2021 roku. Voucher Korona jest imienny. Nie może wiec być przekazany nikomu innemu.

Jak działa Korona-voucher, jeśli Państwa wakacje z Suncamp zostaną odwołane?
Rezerwacje w kwietniu i maju, które zostaną przez nas anulowane, zostaną zastąpione przez Korona-voucher. Skontaktujemy się z Państwem nie później niż dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem za pośrednictwem adresu e-mail użytego do rezerwacji. Następnie otrzymacie Państwo więcej informacji na temat Korona-vouchera i sposobu jego wykorzystania. Dokładne warunki można znaleźć również na samym Korona-voucherze.

Zarezerwowałem wakacje z biurem podróży, co teraz?
Jeśli zarezerwowaliście Państwo pobyt na kempingu z Suncamp za pośrednictwem biura podróży, również macie Państwo prawo do Korona-vouchera. Biuro podróży, z którym dokonali Państwo rezerwacji, może poprosić Suncamp o Korona-voucher.

Co, jeśli moje nowe wakacje na kempingu są droższe lub tańsze?
Jeśli nowy urlop jest droższy, różnica będzie musiała zostać dopłacona. Jeśli nowe wakacje są tańsze, otrzymacie Państwo nowy voucher o wysokości 25 procent różnicy w cenie.

Które kempingi Suncamp z SunLodge otworzą się później?
Następujące kempingi z naszymi własnymi SunLodges anulowały wszystkie swoje rezerwacje do 30 maja: Bella Austria, Terme Catez, Pra’ delle Torri, Union Lido, Marina di Venezia, Albatros, Tahiti, Bella Italia, Cisano/San Vito, Eurocamping Pacengo, Altomincio, Vilanova Park, Leï Suves, La Vallee Verte i Serignan Plage.

Kiedy dowiem się, czy moje wakacje na kempingu zostaną odwołane?
Wszystkie rezerwacje Suncamp i SunLodge z dwutygodniowym wyprzedzeniem będą definitywnie anulowane przez Suncamp tak długo, jak długo będą obowiązywać restrykcje związane z koronawirusem. Będziemy jednak czekać na ostateczne potwierdzenie od kempingów, z którymi współpracujemy, zanim definitywnie odwołamy rezerwacje. Oczywiście będziemy informować Państwa na bieżąco.

Wyjazdy od dnia połowie maja
Rozumiemy, że nie są Państwo pewni, czy nadchodzące wakacje na kempingu odbędą się pomyślnie. Prosimy, aby być cierpliwym i nie kontaktować się z nami. Na ten moment w przypadku wyjazdów na kempingi po połowie maja obowiązują standardowe warunki anulowania rezerwacji. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, oczywiście w odpowiednim czasie otrzymacie Państwo od nas wiadomość na adres e-mail, którego użyto podczas rezerwacji.

Szczególne rozwiązanie dla szczególnych okoliczności
Zdajemy sobie sprawę, że w normalnych okolicznościach, w przypadku odwołania wycieczki przez organizatora, będziemy musieli zwrócić całą sumę podróży. Obecna sytuacja jest jednak na tyle wyjątkowa, że organizacje ANVR i SGR wspierają przygotowany przez nas i różnych innych dostawców usług turystycznych Korona-voucher. Biura podróży w całej Europie zdecydowały się na to specjalne rozwiązanie. Na stronie internetowej organizacji SGR można przeczytać więcej o Korona-voucherze i gwarancji, jaką Państwu daje.

Życzymy Państwu i Państwa bliskim dużo zdrowia w tym wyjątkowym czasie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziecie mogli Państwo cieszyć się przyjemnym, beztroskim wypoczynkiem na kempingu z Suncamp.