Wejdź na stronę główną

Tel: +48 (0) 228499007 Godziny otwarcia: kliknij tutaj

Jakie są konsekwencje koronawirusa dla Państwa wakacji na kempingu z Suncamp?

W całej Europie kraje podjęły działania w celu opanowania koronawirusa. W rezultacie wiele zaplanowanych wakacji na kempingu nie może się odbyć. Wiele kempingów zdecydowało się na otwarcie swych drzwi nie wcześniej niż dopiero w połowie maja. Wszystkie wakacje na kempingu, zaplanowane do połowy maja nie mogą się odbyć. Poniżej możecie Państwo przeczytać, co dokładnie możemy dla Państwa zrobić, jeśli zarezerwowany urlop, nie może się odbyć.

Korona-voucher
Mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Dlatego zdecydowaliśmy się na wyjątkowe rozwiązanie. Wspólnie ze stowarzyszeniem branżowym ANVR i SGR (Stowarzyszenie Gwarancji dla Podróżujących) oraz innymi organizatorami wyjazdów wakacyjnych przygotowaliśmy Korona-voucher. Z tym voucherem można dokonać rezerwacji nowych wakacji z Suncamp. Chodzi tu o rezerwację w późniejszym terminie za zapłaconą już kwotę podróży. Pieniądze nie zostaną więc stracone.

SGR gwarantuje Państwa przedpłaty lub opłaty
Bardzo ważne dla Państwa jako turystów jest to, że SGR gwarantuje wartość vouchera (z wyłączeniem opłat rezerwacyjnych oraz dodatków). Dlatego dostawcy usług turystycznych, tacy jak Suncamp, mogą zaoferować voucher Korona jako rekompensatę za Państwa przedpłatę lub opłatę. Korona-voucher jest ważny przez rok od daty wystawienia, z ostatecznym terminem wyjazdu w październiku 2021 roku. Korona-voucher jest imienny. Nie może więc być przekazany nikomu innemu. Rozumiemy, że możecie Państwo mieć pytania dotyczące Korona-vouchera. Poniżej przedstawiamy listę dla Państwa najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Jak działa Korona-voucher, jeśli Państwa wakacje z Suncamp zostaną odwołane?
Rezerwacje w kwietniu i maju, które zostaną przez nas anulowane, zostaną zastąpione przez Korona-voucher. Skontaktujemy się z Państwem nie później niż dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem za pośrednictwem adresu e-mail użytego do rezerwacji. Następnie otrzymacie Państwo więcej informacji na temat Korona-vouchera i sposobu jego wykorzystania. Dokładne warunki można znaleźć również na samym Korona-voucherze.

Zarezerwowałem wakacje z biurem podróży, co teraz?
Jeśli zarezerwowaliście Państwo pobyt na kempingu z Suncamp za pośrednictwem biura podróży, również macie Państwo prawo do Korona-vouchera. Biuro podróży, z którym dokonali Państwo rezerwacji, może poprosić Suncamp o Korona-voucher.

Co jeśli moje nowe wakacje na kempingu są droższe lub tańsze?
Jeśli nowy urlop jest droższy, różnica będzie musiała zostać dopłacona. Jeśli nowe wakacje są tańsze, otrzymacie Państwo nowy voucher o wysokości 25 procent różnicy w cenie. Voucher jest ważny maksymalnie do 1 roku od daty wydania.

Które kempingi Suncamp z SunLodge otworzą się później?
Następujące kempingi z naszymi własnymi SunLodges anulowały wszystkie swoje rezerwacje do 30 maja: Bella Austria, Terme Catez, Pra’ delle Torri, Union Lido, Marina di Venezia, Albatros, Tahiti, Bella Italia, Cisano/San Vito, Eurocamping Pacengo, Altomincio, Vilanova Park, Leï Suves, La Vallee Verte i Serignan Plage.

Czy Suncamp może zaoferować Korona-voucher zamiast zwrotu mojej wpłaty (zaliczki)?
Tak, może. Korona-voucher został wymyślony i opracowany przez stowarzyszenie handlowe ANVR we współpracy ze Stowarzyszeniem Gwarancji dla Podróżujących (z hol. SGR). Ponieważ sektor turystyczny znajduje się w wyjątkowej i bardzo trudnej sytuacji z powodu koronawirusa, voucher ten jest wspierany przez organ nadzorczy ds. konsumentów (ACM). Także Komisja Europejska i holenderskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych zatwierdziły Korona-voucher. Ponieważ Suncamp jest członkiem SGR, Państwa (zaliczka) płatność jest gwarantowana. SGR gwarantuje wartość Korona-vouchera.

Według mojego ubezpieczenia pomocy prawnej nie muszę akceptować Korona-vouchera. Czy to prawda?
Koronawirus ma ogromny wpływ na turystykę. Biura podróży płacą swoim partnerom, takim jak hotele, kempingi i inne firmy z branży turystycznej, często z miesięcznym wyprzedzeniem za dokonane rezerwacje. Ponadto w dalszym ciągu ponoszone są koszty zatrudnionych pracowników. Gdyby branża turystyczna nie wydała Korona-vouchera, wiele firm nie byłoby w stanie przetrwać finansowo. A w przypadku bankructwa, Państwo, jako wczasowicze, też bylibyście poszkodowani. Akceptując Korona-voucher, tylko tymczasowo zostaje odkładana dokonana rezerwacja. Daje to organizacjom turystycznym niezbędną pewność, aby ponownie zorganizować dla Państwa najpiękniejsze i najprzyjemniejsze wakacje, gdy tylko kryzys związany z koronawirusem znajdzie się pod kontrolą. Jest to również powód, dla którego organizacje konsumenckie i rządy popierają Korona-voucher. Z ACSI możesz być podwójnie pewny swojej opłaty lub zaliczki. SGR gwarantuje wartość naszego vouchera. Jeśli nie chcą Państwo otrzymać Korona-vouchera, zachowują Państwo prawo do zażądania zwrotu pieniędzy po upływie określonego czasu.

Kiedy dowiem się, czy moje wakacje na kempingu zostaną odwołane?
Wszystkie rezerwacje Suncamp i SunLodge z dwutygodniowym wyprzedzeniem będą definitywnie anulowane przez Suncamp tak długo, jak długo będą obowiązywać restrykcje związane z koronawirusem. Będziemy jednak czekać na ostateczne potwierdzenie od kempingów, z którymi współpracujemy, zanim definitywnie odwołamy rezerwacje. Oczywiście będziemy informować Państwa na bieżąco. Jeśli odwołamy rezerwację, automatycznie otrzymacie Państwo Korona-voucher. Wyślemy go na adres e-mail, który został użyty do rezerwacji.

Co stanie się z wyjazdami zaplanowanymi od połowy maja?
Rozumiemy, że nie są Państwo pewni, czy nadchodzące wakacje na kempingu odbędą się pomyślnie. Prosimy, aby być cierpliwym i nie kontaktować się z nami. Na ten moment w przypadku wyjazdów na kempingi po połowie maja obowiązują standardowe warunki anulowania rezerwacji. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, oczywiście w odpowiednim czasie otrzymacie Państwo od nas wiadomość na adres e-mail, którego użyto podczas rezerwacji.

W jaki sposób można wykorzystać otrzymany Korona-voucher aby zarezerwować nowe wakacje na kempingu?
Jeśli chcą Państwo zarezerwować nowe wakacje na kempingu używając Korona-voucher, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem obsługi klienta (+48 (0) 228499007). Dokonają oni nowej rezerwacji i rozliczą równowartość Korona-vouchera z kwotą nowych wakacji na kempingu.

Korona-voucher posiada datę ważności. Czy jest to ostateczny termin wyjazdu na wakacje, czy też ostateczna data rezerwacji nowych wakacji na kempingu?
Data ważności na Korona-voucherze jest ostateczną datą rezerwacji. W ciągu roku ważności vouchera muszą zostać zarezerwowane nowe wakacje na kempingu. Data wyjazdu może być późniejsza. Korona-voucher można wykorzystać do rezerwacji wakacji, których wyjazd planowany jest na nie później niż na 1 października 2021 roku.

Czy muszę wykorzystać Korona-voucher na jeden raz, czy mogę go użyć do rezerwacji kilku kempingów?
Kwotę swojego Korona-vouchera można wydać w dowolny sposób. Można go również wykorzystać do zapłacenia za więcej niż jedne wakacje kempingowe. Jeśli po dokonaniu nowej rezerwacji pozostała jakaś kwota, to nie zostanie ona stracona.

Mam już zarezerwowane nowe wakacje na kempingu. Czy nadal mogę za to zapłacić moim Korona-voucherem?
Tak. W tym celu należy skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. (+48 (0) 228499007).

Czy mogę połączyć Korona-voucher z kodem rabatowym lub ofertą zniżkową?
Tak, jeśli istnieje oferta promocyjna, można z niej skorzystać również za pomocą Korona-vouchera, chyba, że jest to wykluczone w warunkach promocji.

Zarezerwowałem kilka wakacji na kempingach. Czy dostanę tyle samo sztuk Korona-vouchera?
Tak, otrzymacie Państwo jeden Korona-voucher za każdą odwołaną rezerwację. Za jedną rezerwację można zapłacić wieloma voucherami.

Nie udało mi się wydać całego Korona-vouchera, czy odzyskam pozostałą kwotę?
Jeśli nowe wakacje są tańsze, otrzymacie Państwo nowy kupon o wysokości 100 procent różnicy w cenie. Kupon jest ważny do października 2022 roku i nie podlega realizacji w gotówce.

Życzymy Państwu i Państwa bliskim dużo zdrowia w tym wyjątkowym czasie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziecie mogli Państwo cieszyć się przyjemnym, beztroskim wypoczynkiem na kempingu z Suncamp.