Wejdź na stronę główną

Kempingi Północne Niemcy

Na kempingach w północnych Niemczech można wspaniale odpocząć. Niezależnie czy wybierzesz białe plaże piaszczyste nad Bałtykiem czy plaże nad Morzem Północnym z licznymi wyspami, każdy może do woli nacieszyć się wspaniałą przyrodą. Również miłośnicy kultury mogą docenić wakacje w północnych Niemczech. W miastach takich jak Rostock, z pięknymi parkami i barokowymi budynkami, można dobrze spędzić czas.

Lees meer

Kempingi Północne Niemcy: słońce, morze i relaks

Północne Niemcy umieją współżyć z wodą. Bałtyk i Morze Północne, liczne jeziora i 4 duże rzeki (Ems, Wezera, Łaba i Odra) tworzą unikalny region. Kto lubi sporty wodne nie może go pominąć. Nie masz ochoty na aktywne wakacje? To możesz opalać się na czystej plaży, często w bezpośredniej okolicy kempingu.

Dla osób nielubiących daleko podróżować, Dolna Saksonia to atrakcyjny region. Tutaj kempingi leżą w otoczeniu lasów, wrzosowisk i jezior. Podczas wakacji warto wybrać się do miast takich jak Hamburg, Brema i Hanower.

Wysunięty najbardziej na północ jest kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn. Jego wybrzeże graniczy zarówno z Bałtykiem jak i Morzem Północnym. Miłośnicy sportów wodnych będą tutaj pod dobrym adresem. W okolicy można poznać mniejsze, piękne miasteczka: Kilonię, Lubekę i Fehmarn.

Kempingi w Meklemburgii-Pomorze Przednie oferują dla każdego typu urlopowicza coś dobrego: namioty, obiekty letniskowe i luksusowe mobile homes. Kto chce wybrać się na wycieczkę poza kempingiem powinien udać się do bajecznego zamku Schwerin.

Aktywnie i na sportowo

Kto chce spędzić wakacje na kempingu w północnych Niemczech, może w tej okolicy do woli się wyżyć. Możliwości są bardzo zróżnicowane:

  • Wycieczki piesze i rowerowe
    Kempingi w północnych Niemczech leżą przeważnie na płaskim obszarze, przez co jazda na rowerze jest bardzo przyjemna. Wskazówka: na Rugii rozpoczynają się liczne ścieżki piesze i rowerowe, które prowadzą m. in. do słynnych na całym świecie kredowych formacji skalnych oraz do chronionej wioski rybackiej Vitt.
  • Sporty wodne
    Kto chętnie uprawia sporty wodne, może spędzić wakacje na wielu kempingach w północnych Niemczech. Często leżą one w bezpośrednim sąsiedztwie morza lub jeziora, gdzie można uprawiać surfing, żeglarstwo, jazdę na nartach wodnych lub nurkowanie. Każdy szczur wodny może bawić się tutaj w nieskończoność.
  • Jazda drezyną
    Podczas jazdy drezyną poznasz w unikalny sposób okolicę. Zabawa gwarantowana i dostępna dla każdego. Po starych torach można w zrelaksowany sposób (nie trzeba mocno pedałować) rozkoszować się ładną, naturalną okolicą. Jest to odpowiednia forma relaksu także dla większych grup. Jazdę drezyną można uprawiać w wielu miejscach w Niemczech.