Wejdź na stronę główną

Warto wiedzieć

Anulowanie podróży

Rezerwacje mogą zostać przez nas anulowane tylko w dni robocze (poniedziałek-piątek) między godziną 08.30-17.00. Wnioski o anulowanie rezerwacji wysłane poza tymi godzinami (także przez e-mail), mogą zostać rozpatrzone dopiero następnego dnia roboczego. Dopiero od tego momentu są liczone dni.

Basen

Większość kempingów polecanych w tej witrynie posiada basen. Każdy kemping ustala sam temperaturę wody oraz okres funkcjonowania basenu. Najczęściej baseny są otwarte od połowy maja do połowy września, co uzależnione jest między innymi od pogody. W krajach południowych zdarza się, że podczas sjesty basen jest zamknięty. Często ze względów higienicznych, zabronione jest kąpanie się w szortach. Ponadto, zwłaszcza we Włoszech, czepek kąpielowy jest obowiązkowy. Suncamp holidays nie ma żadnego wpływu na te reguły. Na niektórych kempingach płaci się za leżaki i/lub parasol. Nie zawsze można też zabrać na basen materace dmuchane i/lub wypełniane powietrzem inne przedmioty jak np. piłki plażowe.

Czy mlodziez bez opieki doroslych jest akceptowana na kempingach?

Wiekszosc kempingów oferowanych w naszej witrynie to kempingi rodzinne. Dlatego tez, mlodziez bez opieki doroslych najczesciej nie jest akceptowana na tych kempingach. Aby uniknac problemów przy przyjezdzie na kemping, radzimy przed dokonaniem definitywnej rezerwacji skontaktowac sie z naszym dzialem rezerwacji.

Dokumenty podróży

Około 2 tygodnie przed wyjazdem na wakacje otrzymacie Państwo od nas e-mailem dokumenty podróży. Na voucherze podany jest adres kempingu. Wez pod uwage, ze w krajach poludniowych, adres nie zawsze zawiera nazwe czy tez numer ulicy! Najważniejszy dokument, Twój voucher, należy po przyjeździe na kemping zawsze przedstawić w recepcji. Jeśli przyjedziesz na kemping z większą liczbą osób lub samochodów niż podanych jest na voucherze, kierownictwo kempingu ma prawo domagać się dodatkowej opłaty.

Formalności na granicy

We wszystkich wymienionych w tej witrynie krajach obowiązuje posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (nowego). Sprawdź tutaj.

Godziny przyjazdu i wyjazdu

Voucher, który otrzymacie Państwo wraz z innymi dokumentami podróży, zawiera informacje odnośnie godziny, o której mogą Państwo przyjechać na kemping oraz godziny, o której oczekuje się Państwa wyjazdu. Wymeldowanie odbywa się zazwyczaj między godziną 08.00 a 10.00.

Klientom, którzy wynajęli kwaterę, radzimy przyjazd między 16:00 a 19:00, w związku ze sprzątaniem i kontrolą kwatery po poprzednich wczasowiczach. Zapobiega to długim oczekiwaniom na odbiór kluczy do kwatery. Prosimy liczyć się z faktem, że na niektórych kempingach obowiązuje przerwa obiadowa (najczęściej między godziną 13.00 a 15.00). W tych godzinach nie można się zameldować ani wymeldować.
Jeśli z różnych przyczyn przyjadą Państwo później niż o godzinie 19:00, prosimy powiadomić o tym kemping. Numer telefonu kempingu podany jest na voucherze. Za przyjazd na kemping jeden lub kilka dni później, lub wcześniejszy wyjazd, nie będą dokonywane żadne refundacje.

Na coraz więcej kempingach firma Suncamp holidays umieszcza swoje własne przyczepy stacjonarne i namioty. Na tych kempingach obecny jest często także nasz przedstawiciel ( para małżeńska), który troszczy się o to, aby goście spędzili niezapomniane wakacje. Zameldowanie i wymeldowanie odbywa się najczęściej u tego przedstawiciela.

Grillowanie

Na wielu kempingach grillowanie jest dozwolone. Jednak informacja o obecności grilla, nie zawsze automatycznie oznacza, że należy on do standardowego wyposażenia Państwa kwatery. W niektórych przypadkach, chodzi o centralnie położone miejsce do grillowania, z którego mogą korzystać wszyscy wczasowicze.

Gwarancja ceny

Gwarantujemy, że z Suncamp holidays nigdy nie płacisz więcej niż przy bezpośredniej rezerwacji na kempingu. Często wychodzisz na tym taniej, ponieważ koszty rezerwacji z Suncamp holidays (€ 22,- za rezerwację) często są niższe od kosztów rezerwacji, które pobiera kemping. Poza tym, nie musisz ponosić (wysokich) kosztów za przelew pieniędzy za granicę!

Informacje w tej witrynie

Opracowanie witryny w Internecie jest skomplikowanym procesem i wymaga długiego przygotowania. W międzyczasie możliwe są więc zmiany. Suncamp holidays stara się w miarę możliwości informować Państwa o ewentualnych zmianach. Może jednak się zdarzyć, że Suncamp holidays sam nie jest na czas poinformowany o zmianach. Dlatego Suncamp holidays nie ponosi odpowiedzialności za te zmiany. Zwracamy Państwa uwagę na fakt, że istnieje możliwość otrzymywania regularnie naszego biuletynu z ważnymi wiadomościami i zmianami.

Zdjęcia stanowią ważne źródło informacji w naszym serwisie. Pomagają one Państwu zorientować się, czego mogą się Państwo spodziewać. Jeżeli na kempingu jest więcej kwater tego samego typu, może się oczywiście zdarzyć, że np. położenie Państwa kwatery jest nieco inne niż na zdjęciu. Niestety nie zawsze możemy to przewidzieć.

Inne kraje, inne obyczaje

Wakacje to przygoda! W wielu krajach kultura i obyczaje są często inne niż ‘w domu’. Jest to miłe doświadczenie, ale ważne jest dobre przygotowanie, co zapobiega niemiłym niespodziankom na miejscu. Im lepiej jesteś poinformowany o regionie i kraju, gdzie chcesz spędzić wakacje, tym lepiej będziesz mógł rozkoszować się swojską atmosferą.

Pamiętaj, wakacje mają być wypoczynkiem! Jeśli – mimo Twojego zrelaksowanego podejścia – pewne sprawy nie są w porządku, radzimy Tobie przedyskutować problem z kierownictwem kempingu w sposób grzeczny, ale rzeczowy i razem szukać rozwiązania. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z rozwiązania, skontaktuj się z Suncamp holidays zanim podejmiesz stanowcze kroki. Do podjęcia dalszych działań w Twojej sprawie niezbędne jest zawiadomienie nas o problemie!

Insekty

Niedogodności związane z insektami (m. in. mrówki i komary) mogą występować w okolicy gdzie jest las i/lub woda. Radzimy przechowywać produkty żywnościowe w zamkniętym opakowaniu oraz dobrze zamykać drzwi i okna. W lokalnych supermarketach dostępne są często środki minimalizujące takie niedogodności.

Inwentarz wyposażenia kwatery

Wynajmowane przez Suncamp holidays kwatery na kempingu są w zasadzie w pełni wyposażone, ale w oparciu o lokalne zwyczaje (z wyjatkiem wszystkich typów SunLodge). Przedmioty, bez których nie możesz się obejść, lepiej weź ze sobą. Masz pytania i/lub uwagi na ten temat, skontaktuj się z kierownictwem kempingu. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyposażenia, skontaktuj się z naszym biurem w Holandii. Suncamp holidays nie ma własnego personelu na kempingu.

Kaucja

Przy wynajmie kwatery pobierana jest kaucja, która wynosi maksymalnie € 250 i jest do uiszczenia na miejscu po przyjeździe na kemping. Kaucja podlega zwrotowi, jeśli przy wyjeździe pozostawicie Państwo obiekt w schludnym stanie i bez szkód. Jeśli stan kwatery nie będzie do zaakceptowania, kemping ma prawo zmniejszyć kaucję o koszty związane z ewentualnymi pracami porządkowymi lub naprawami.

Klasyfikacja gwiazdkowa

Różne kempingi są klasyfikowane za pomocą gwiazdek. Ogólnie rzecz biorąc można stwierdzić, że kemping z licznymi gwiazdkami oferuje więcej udogodnień niż kemping z niewielką ilością gwiazdek lub bez gwiazdek. Należy jednak wiedzieć, że klasyfikacja gwiazdkowa stosowana jest na poziomie krajowym i czasami regionalnym. Nie ma więc mowy o standaryzacji. Ponadto, w niektórych krajach kempingi nie posługują się gwiazdkami (Holandia). W tym przypadku brak gwiazdek nie oznacza, że dany kemping jest prosty. Należy wiedzieć, że firma Suncamp holidays nie ma żadnego wpływu na przyznawanie (ilości) gwiazdek.

Koszty energii elektrycznej

Jeśli wynajmujesz kwaterę to prąd, woda i gaz są prawie zawsze wliczone w cenę. W wyjątkowych przypadkach koszty energetyczne nie są wliczone, Np. w miesiącach zimowych, co jest wyraźnie zaznaczone w cenniku lub na voucherze. Jeśli chodzi o stanowisko kempingowe, to często można korzystać z podłączenia do prądu i/lub gazu. W cenniku podane są możliwości i ceny.

Koszty sprzątania

Sprzątanie końcowe należy najczęściej do Twoich obowiązków, ale czasami koszty takiego sprzątania są wliczone w cenę wynajmu. Jeśli obowiązkowe sprzątanie końcowe nie jest wliczone w cenę i należy za nie zapłacić na miejscu, jest to wyraźnie podane na voucherze. Nawet, gdy nie jesteś odpowiedzialny za sprzątanie końcowe, kwaterę należy opuścić w schludnym stanie. Jeśli nie jesteś zadowolony ze stanu kwatery w momencie przyjazdu na kemping, zamelduj ten fakt w recepcji. W większości przypadków kwatera zostanie ponownie sprawdzona pod względem jakości prac porządkowych.

Łodzie (jednostki pływające)/ pochylnia

Na liście udogodnień podane jest czy na kempingu obecna jest pochylnia. Obecność pochylni nie oznacza automatycznie, że Ty też możesz swoją łódź przechowywać na kempingu lub że obecna jest boja dla Twojej łodzi.

Ponieważ w wypadku zabrania łodzi/jednostki pływającej ważne są liczne specyficzne aspekty, nie jest możliwe dokonanie rezerwacji z łodzią przez Suncamp holidays. Jeśli chcesz wziąć ze sobą łódź, radzimy skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z kempingiem. Suncamp holidays nie ponosi odpowiedzialności za odmowę przyjęcia zabranych ze sobą łodzi (jednostek pływających).

Odległości

W wielu opisach kempingów i miejscowości podano odległości do obiektów czy udogodnień (np. "położony w pobliżu"). We wszystkich przypadkach prowadzą do nich dostępne drogi, od utwardzonych piaszczystych ścieżek do dróg asfaltowych. Niestety, przy określaniu tych odległości nie bierze się pod uwagę korzystania z samochodu, oświetlenia ulicznego ani różnic wysokości.

Odpowiedzialnosc

Firma Suncamp holidays nie ponosi odpowiedzialnosci za zagubienie lub kradziez wlasnosci prywatnej (takze pieniedzy), zniszczenie lub uszkodzenie mienia oraz obrazenia cielesne klientów, bez wzgledu na powód. Wynajmujacy/zarzadca obiektu moze przedstawić najemcy i/lub jego towarzyszom podrózy regulamin co do uzytkowania obiektu i wszystkich przedmiotów, które do niego naleza. Podczas pobytu klient odpowiedzialny jest za wszystkie szkody wyrzadzone przez niego samego i/lub jego towaryszy podrózy w obiekcie oraz na wszystkich przedmiotach, które przynaleza do wynajetego obiektu.

Jesli – pomimo Panstwa  elastycznosci – niektóre sprawy nie sa w porzadku, radzimy w rzeczowy, ale uprzejmy sposób przedyskutowac to z kempingiem i razem szukac rozwiazania. Wez jednak pod uwage, ze wakacje to przeciez czas wypoczynku i relaksu. Jesli jednak nie jestes zadowolony z rozwiazania skontaktuj sie z firma Suncamp holidays, zanim podejmiesz inne radykalne kroki. Aby móc podjac dalsze dzialania, bardzo wazne jest, aby poinformowac nas o ewentualnych problemach. Dokumenty podrózy zawieraja informacje na temat dzialan, które nalezy podjac, jesli jakies sprawy na miejscu nie zostaly rozwiazane ku zadowoleniu gosci.

Okazyjne ceny poza sezonem

Większość kempingów otwiera drzwi w okresie Wielkanocy i zamyka je na jesieni. Mimo, że kempingi często funkcjonują przez pół roku, poza sezonem letnim dostęp do niektórych obiektów czy udogodnień jest czasami ograniczony. Prosimy wziąć ten fakt pod uwagę. Z wakacji poza sezonem letnim płynie jednak wiele korzyści, np. piękna przyroda, spokojne kempingi i drogi oraz niskie ceny – na wielu kempingach oferujemy zniżki do 50% (specjalne promocje)!

N.B. Terminy wakacji zagranicą mogą różnić się od terminów wakacji w Polsce. Dlatego wakacje letnie w Polsce nie muszą automatycznie przypadać na sezon letni dla kempingu.

Osoba dokonująca rezerwacji

W momencie rezerwacji osoba dokonująca rezerwacji musi mieć minimalnie 18 lat. On/ona ponosi odpowiedzialność za wszystkich uczestników podróży, którzy uwzględnieni są w rezerwacji. Korespondencja dotycząca rezerwacji będzie w całości adresowana do tej osoby. Nawet jeśli nie jest to wyraźnie zaznaczone, może zdarzyć się, że wymagany przez kemping minimalny wiek osoby dokonującej rezerwacji to 21 lat. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do anulowania wcześniej dokonanych rezerwacji. Klient zostanie o tym powiadomiony zaraz po dokonaniu rezerwacji.

Plaże

W wielu krajach, zwłaszcza we Włoszech, plaże są częściowo w rękach prywatnych i dlatego nie można z nich korzystać za darmo. Oczywiście plaże należące do kempingów są za darmo dla gości. Za leżaki i/lub parasole często wymagana jest opłata. Plaże publiczne są najczęściej za darmo.

Prawo do anulowania

Firma Suncamp holidays podkresla, ze dokonane przez klientów rezerwacje sa w swietle prawa definitywne. Prawo do anulowania (tzw. okres na ochloniecie) trwajacy 14 dni, nie dotyczy uslug (umowy turystyczne) oferowanych przez firme Suncamp holidays.

Prawo do rezygnacji

Jeśli zarezerwujesz obiekt letniskowy lub stanowisko kempingowe przez Internet, list lub telefon, nie obowiązuje tzw. okres na ochłonięcie tak jak normalnie w przypadku zakupu na odległość. Zgadzając się na nasze warunki, jesteś związany z zarezerwowanym obiektem. Strona wynajmująca musi następnie wysłać najemcy potwierdzenie rezerwacji. Najczęściej odbywa się to przez e-mail. Jeśli rezerwacja nie jest jeszcze potwierdzona, można bezpłatnie unieważnić umowę.

Program animacyjny

Wiele kempingów oferuje program animacyjny. Kemping sam ustala, kiedy i jak często taki program ma mieć miejsce, co między innymi uzależnione jest od zainteresowania, liczby wczasowiczów oraz sezonu. Dlatego też, program animacyjny najczęściej oferowany jest w sezonie letnim. Dźwięk często rozchodzi się łatwo po terenie kempingu, co dla rodzin z dziećmi może być dokuczliwe, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że bezdzietni goście także mają prawo do różnego rodzaju rozrywki. Oferowany przez kemping program animacyjny najczęściej jest przedstawiony w języku danego kraju.

Pościel, koce i poduszki

W wynajmowanych kwaterach najczęściej obecne są koce i poduszki. Pościel w zasadzie należy zabrać ze sobą. Na niektórych kempingach możliwe jest wypożyczenie pościeli na miejscu w momencie przyjazdu. Niektóre kempingi oferują możliwość rezerwacji pościeli przez Internet. Opłatę za pościel należy zawsze uiścić w recepcji kempingu. Niektóre kempingi oferują pościel, prześcieradła i/lub powłoczki do jednorazowego użytku, wykonane z materiału przypominającego papier.

Podatek turystyczny - taksa lokalna

Często pobierany jest podatek turystyczny. Możliwe jest, że należy uiścić także podatek turystyczny. Wysokość kwot jest ustalana lokalnie. Podatek turystyczny należy zawsze zapłacić na miejscu (w recepcji kempingu). Opłaty wahają się od około € 0,20 za osobę za dzień (dzieci) do € 2,00 za osobę za dzień (dorośli). Prawo do zmian zastrzeżone.

Prace budowlano-remontowe/Wywóz śmieci

Właściciel kempingu zawsze stara się, aby reparacje, remonty, ulepszenia na kempingu miały miejsce poza okresem jego funkcjonowania. Niestety, nie zawsze można zapobiec takim pracom podczas Twojego pobytu na kempingu. Suncamp holidays nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności.

W celu uniknięcia dokuczliwych sytuacji i niedogodności w dzień, wywóz śmieci ma często miejsce wcześnie rano. Nie zawsze jednak odbywa się to bezszelestnie.

Prąd

Awaria prądu rzadko się zdarza. Ale jeżeli już ma miejsce, powód leży prawie zawsze poza kempingiem. Ponieważ w licznych krajach południowych gniazdka są inne, radzimy zabrać ze sobą adapter gniazdkowy.

Preferencje

Jeśli mają Państwo specjalne życzenia, np. stanowisko w cieniu, zawsze można nam je przekazać. Prosimy jednak mieć na uwadze, że Suncamp holidays nie zawsze może spełnić Państwa życzenia. Mimo wiążących umów z wybranymi kempingami odnośnie preferencji, o faktycznym podziale zawsze decyduje na miejscu kierownictwo kempingu. Klienci, którzy rezerwują wcześniej mają jednak z pewnością więcej szans na spełnienie ich życzeń niż osoby rezerwujące w ostatniej chwili ( 'last-minute').

Przyznanie stanowiska i/lub kwatery

Stanowiska kempingowe i kwatery są wynajmowane na podstawie umów Suncamp holidays z kempingami. Faktyczne przyznanie miejsca na kempingu zależy od samego kempingu, który bierze pod uwagę wcześniej podane przez klientów preferencje. Na niektórych kempingach klient sam może wybrać jedno z wielu wolnych miejsc. Stanowiska kempingowe to często "naturalne" działki i dlatego mogą różnić się od siebie wielkością. Czasami, w przypadku małych stanowisk, wczasowicze są proszeni o nie parkowanie samochodu przy namiocie lub przyczepie. Nie oznacza to jednak, że rezerwacja nie została dokonana.

Regulamin kempingu

Każdy kemping posiada regulamin, którego należy przestrzegać. Ten regulamin jest opracowany przez kemping i dlatego jest poza odpowiedzialnością Suncamp holidays.

Rezerwacje

W Suncamp holidays można dokonywać rezerwacji w witrynie internetowej www.suncamp.pl lub telefonicznie. Ceny i warunki są w obu przypadkach takie same W ciągu 2 tygodni od dokonania rezerwacji otrzymają Państwo od nas pisemne potwierdzenie. Jeśli takie potwierdzenie nie dotrze, prosimy się z nami natychmiast skontaktować. Jeśli chodzi o rezerwacje, firma Suncamp holidays funkcjonuje jako pośrednik między urlopowiczem a stroną wynajmującą obiekty letniskowe.

Rezerwacje grupowe

Kemping ma prawo do anulowania rezerwacji (grupowych) dokonanych głównie przez młodzież, nawet jeśli nie jest to wyraźnie zaznaczone. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do anulowania wcześniej zaakceptowanych rezerwacji.

Rezerwacja na zyczenie

Jesli wybrany przez Ciebie obiekt lub stanowisko kempingowe nie jest dostepne, czesto firma Suncamp jest w stanie zapewnic takie samo miejsce po uzgodnieniu z kempingiem. Firma Suncamp wykupuje wtedy dodatkowe miejsca. Konsultacja z kempingiem trwa 2 do 4 dni roboczych. Jesli Twoje zyczenie zostanie uhonorowane, wtedy rezerwacja jest definitywna. Jak tylko otrzymamy wiadomosc od kempingu, zostaniesz natychmiast poinformowany czy Twoja rezerwacja jest definitywna.

Rezygnacje

Warunki anulowania rezerwacji SunLodge

Obiekty SunLodge to nasze własne luksusowe kwatery w stylu glamping. Jeśli sam anulujesz swoją rezerwację obiektu SunLodge w Suncamp, to w zależności od tego, jak wcześnie anulujesz, naliczymy następujące koszty anulowania. Te koszty zostaną powiększone o należne koszty rezerwacji i ewentualnego ubezpieczenia.

Opłata za anulowanie 2022
Czas rezygnacji Koszty rezygnacji
W przypadku anulowania rezerwacji przed 01-03-2022 bezpłatnie (z wyłączeniem ewentualnych składek ubezpieczeniowych)
Anulowanie do 42. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu zaliczka
Anulowanie od 42. do 28. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 25% sumy podróży
Anulowanie od 28. do 14. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 50% sumy podróży
Anulowanie od 14. do 7. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 75% of the cost of the holiday
Anulowanie od 7. dnia kalendarzowego do dnia wyjazdu 90% sumy podróży
W przypadku anulowania w dniu wyjazdu lub później pełna suma podróży


Warunki anulowania rezerwacji Suncamp

Możliwe jest, że dla niektórych obiektów noclegowych obowiązują inne warunki anulowania rezerwacji. Można je znaleźć w specyfikacjach dotyczących danych obiektów.

Nowość w Suncamp: warunki anulowania rezerwacji w zależności od zakwaterowania. Oferujemy najbardziej korzystne warunki anulowania rezerwacji w zależności od rodzaju zakwaterowania. Warunki te można znaleźć przy każdym obiekcie pod zakładką "Polityka anulowania rezerwacji". Nie ma żadnych warunków? Wówczas obowiązują standardowe warunki podane poniżej.


Opłata za anulowanie 2022
Czas rezygnacji Koszty rezygnacji
W przypadku anulowania rezerwacji przed 01-03-2022 bezpłatnie (z wyłączeniem ewentualnych składek ubezpieczeniowych)
Anulowanie do 42. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu zaliczka
Anulowanie od 42. do 28. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 35% sumy podróży
Anulowanie od 28. do 21. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 40% sumy podróży
Anulowanie od 21. do 14. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 50% sumy podróży
Anulowanie od 14. do 5. dnia kalendarzowego przed dniem wyjazdu 75% sumy podróży
Anulowanie od 5. dnia kalendarzowego do dnia wyjazdu 90% sumy podróży
W przypadku anulowania w dniu wyjazdu lub później pełna suma podróży
 

Anulowanie rezerwacji są przetwarzane przez nas tylko w dni powszednie (poniedziałek-piątek) w godzinach 8:30-17:00 i w soboty w godzinach 09:00-16:30. Czas i dzień anulowania jest wiodący. Jeżeli anulowanie zostanie zgłoszone po godzinach pracy, staje się ono skuteczne następnego dnia roboczego.

Warunki rezerwacji mogą ulec zmianie.

Skargi

Jesli – pomimo Panstwa  elastycznosci – niektóre sprawy nie sa w porzadku, radzimy w rzeczowy, ale uprzejmy sposób przedyskutowac to z kempingiem i razem szukac rozwiazania. Wez jednak pod uwage, ze wakacje to przeciez czas wypoczynku i relaksu. Jesli jednak nie jestes zadowolony z rozwiazania skontaktuj sie z firma Suncamp holidays, zanim podejmiesz inne radykalne kroki. Aby móc podjac dalsze dzialania, bardzo wazne jest, aby poinformowac nas o ewentualnych problemach. Dokumenty podrózy zawieraja informacje na temat dzialan, które nalezy podjac, jesli jakies sprawy na miejscu nie zostaly rozwiazane ku zadowoleniu gosci.

Specjalna karta

Jeśli jedziesz na kemping do Danii, Norwegii, Szwecji lub Finlandii, prawdopodobnie będziesz potrzebować specjalną kartę, którą należy okazać w recepcji. Taka kartę można zakupić na pierwszym kempingu, na którym się zatrzymasz.

Tarasy

Na coraz liczniejszych kempingach umieszczane są przy obiektach drewniane tarasy/werandy. Może się jednak zdarzyć, że przy Twoim obiekcie obecny jest taras z kamienia, piasku lub trawnik. Przejście na drewniane tarasy/werandy to drogi i intensywny  proces, który nie dotyczy wszystkich kempingów. Ponadto, nie wszędzie jest to dozwolone.

Uczestnik może zawrzeć ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy. Zobacz: Ubezpieczenia

Termin opcji

Jeśli dokonałeś rezerwacji przez Suncamp możesz ją bezpłatnie zmienić lub anulować. Możliwe jest to jednak tylko w ciągu 3 dni roboczych bezpośrednio po rezerwacji, jeśli data wyjazdu nie przypada w ciągu 4 tygodni.

Ubezpieczenia

1. Podstawowe ubezpieczenie

Do ceny imprezy doliczane jest obowiązkowe ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Wybraliśmy dla Państwa ubezpieczenie pakietowe w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które zawiera: koszty leczenia do państw Europy (30.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OWU Standard. Ogólne warunki ubezpieczenia: OWU Bezpieczne Podróże

Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo od nas potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego.

Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:

 • Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 42/Z/2021 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 19.07.2021.
 • Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
 • Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

2. Dodatkowe ubezpieczenie rgh – ubezpieczenie kit bezpieczne rezerwacje

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji RGH ze 100% zwrotem przy sumie maksymalnie do 6000 PLN/osoba z uwzględnieniem nagłego zachorowania na COVID-19 zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje. Wysokość składki ubezpieczenia jest zależna od ceny pobytu i wynosi 4,9 % ceny pobytu.

Wybierając ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje oświadczacie Państwo, że:

 • Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzone uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A. z dnia 30.08.2018, z późniejszymi zmianami.
 • Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
 • Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

Uciążliwości związane z hałasem

Cenisz sobie ciszę i spokój podczas wakacji? I chcesz doświadczyć jak najmniej uciążliwości związanych z hałasem? Te praktyczne wskazówki są dla ciebie.

 • Wybierz obiekt lub stanowisko kempingowe, które położone jest dalej od basenu, świetlicy, dyskoteki i restauracji na kempingu. Wiele kempingów i parków wakacyjnych organizuje bowiem w dzień i wieczorem różne rekreacyjno- sportowe zajęcia wokół tych miejsc.
 • Podczas wybierania kempingu na wakacje weź pod uwagę wielkość i położenie kempingu. Wybierz kemping z odpowiednią odległością od lokali i/lub centrum danej miejscowości.
 • Jeśli inni urlopowicze lub goście lokali w bezpośredniej okolicy zakłócają spokój, spróbuj zawiadomić pracowników kempingu. Weź pod uwagę fakt, że Suncamp holidays i kemping mają na to niewielki wpływ. Ponadto, normy zakłócania spokoju są w południowych krajach łagodniejsze niż np. w Holandii, Niemczech i Belgii. Niektóre bary (hotelowe) i ogródki kawiarniane w okolicy zamykane są dopiero wtedy, kiedy ostatni goście opuszczą lokal.

Udogodnienia

Udogodnienia w oparciu o stanowiska kempingowe. W opisie każdego kempingu zostały podane udogodnieniami, jakimi on dysponuje. Wiele z tych udogodnień znajduje się na terenie kempingu. Jednak może się zdarzyć, że niektóre udogodnienia nie znajdują się na terenie kempingu, ale w pobliżu kempingu (maksymalna odl.250m). Jeśli w opisie podano: "możliwość kąpieli w morzu", "położony nad morzem” czy "komunikacja miejska przy kempingu", oznacza to maksymalną odległość 500m. Udogodnienia, przy których obecny jest symbol monety, nie są wliczone w cenę noclegu. Należy za nie dodatkowo zapłacić. Nie oznacza to jednak, że udogodnienia bez symbolu monety są darmowe.

W niektórych przypadkach udogodnienia takie jak restauracja, sklep lub basen, są wynajęte przez osoby trzecie, więc ani firma Suncamp holidays, ani właściciel danego obiektu nie mają tutaj istotnego wpływu. Każdego roku udogodnienia są kontrolowane w okresie maj – wrzesień. Prosimy liczyć się z faktem, że poza sezonem letnim nie wszystkie udogodnienia są dostępne.

Warunki płatności

- Rezerwacje dokonane po 15 września 2021 r.

Jeśli zarezerwujesz wakacje po 15 września 2021 r. zapłacisz za nie w następujących częściach:

 • Część 1: Zaliczka w wysokości 10% (bez kosztów rezerwacji, składki SGR i ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, jeśli dotyczy). Zaliczkę należy uiścić w ciągu dwóch tygodni od otrzymania faktury.
 • Część 2: Pozostałą kwotę należy wpłacić nie później niż 4 tygodnie przed datą przyjazdu.

Warunki rezerwacji mogą ulec zmianie.

W przypadku płatności kartą kredytową, kwota zostanie pobrana natychmiast.

Wczesne rezerwacje

Istnieje możliwość, że chcą Państwo dokonać tymczasowej rezerwacji na przyszły rok (wczesna rezerwacja). W takim wypadku mogą Państwo wziąć opcję na stanowisko kempingowe lub kwaterę. Państwa wczesna rezerwacja będzie - za darmo i bez zobowiązań – przetrzymana przez nas do czasu, kiedy będzie wiadomo, czy dany kemping w danym roku znów znajdzie się w naszej ofercie. Dopiero wtedy wczesna rezerwacja zostanie przekształcona w (definitywną) rezerwację.

Uwaga! Wczesne rezerwacje sa honorowane wedlug kolejnosci wplyniecia. Jesli jest wiecej wczesnych rezerwacji niz dostepnych miejsc, wczesna rezerwacja w niektórych wypadach nie moze zostac przeksztalcona w definitywna rezerwacje.

Wi-Fi

Korzystanie z Wi-Fi to udogodnienie oferowane przez kemping. Suncamp holidays nigdy nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za ewentualne złe działanie Internetu, sieci i/lub utraty danych lub dochodów przez techniczne lub inne awarie.

Zagubione i znalezione przedmioty

Zawsze jest to przykre, jeśli po powrocie z wakacji okaże się, że podczas pobytu czegoś zapomniałeś. Rozumiemy, że chcesz odzyskać swoje rzeczy. W tym celu, możesz skontaktować się z naszym oddziałem obsługi klienta, który sprawdzi czy na kempingu został dany przedmiot odnaleziony. Jeśli przedmiot zostanie odnaleziony, możemy na twoją prośbę go do ciebie wysłać. Koszty usługi i przesyłki wynoszą standardowo € 15, chyba że rzeczywiste koszty są znacznie wyższe. Koszty wysyłki można uiścić na koncie Mój Suncamp. Uwaga: usługę tę oferujemy tylko w przypadku pobytu w obiekcie SunLodge. Suncamp holidays nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wysyłkę. Odnaleziony przedmiot zostanie wysłany w ciągu 3 dni po otrzymaniu opłaty.

Zaopatrzenie w wodę

Ekstremalnie wysokie temperatury mogą mieć wpływ na zaopatrzenie kempingu w wodę. W bardzo gorących okresach, kiedy ciśnienie wody jest zmniejszone, kierownictwo kempingu może być zmuszone podjąć decyzję o ograniczonym dostępie do basenu (zjeżdżalni) i/lub do sanitariatów. Długotrwałe susze mogą mieć również wpływ na możliwość kąpieli w jeziorach czy rzekach.

Na niektórych kempingach i/lub kwaterach ciepła woda jest dostarczana przez bojlery, których pojemność nie zawsze wystarcza na duże zapotrzebowanie.

Zmiany warunków

Bezpłatna zmiana jest możliwa do 2 miesięcy przed przyjazdem. Po dokonaniu definitywnej rezerwacji, podróżny może jeszcze dokonać zmian. Jest to możliwe do 42 dni przed przyjazdem. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony, czy nastąpiła zmiana czy anulowanie. Zgodnie z Warunkami Podróży, za każdą zmianę pobierana jest opłata w wysokości 27,00 EUR. Chyba, że zmiana zostanie zgłoszona na 2 miesiące przed przyjazdem, wtedy jest ona bezpłatna. Przy zmianie kempingu, daty podróży lub ceny podróży obowiązują w pierwszej kolejności warunki anulowania rezerwacji.
 

Zwierzęta domowe

Suncamp holidays oferuje także kempingi, na których dozwolone są zwierzęta domowe przez cały rok lub tylko poza sezonem letnim. Szczególnie w przypadku rezerwacji stanowiska kempingowego, zabranie ze sobą zwierząt domowych nie jest często żadnym problemem. W większości obiektów Suncamp holidays zwierzęta domowe nie są niestety dozwolone. Uwaga: jeśli zwierzę domowe jest dozwolone widoczna jest ikona w tabeli cenowej oraz podana jest cena za zwierzę domowe podczas procesu rezerwacji.

Jeśli nie zostanie podana cena, zwierzęta domowe nie są niestety dozwolone. Zwierzęta domowe, które chcesz wziąć ze sobą na wakacje, należy zawsze podać podczas rezerwacji.

Często musimy skierować się z taką prośbą do kempingu. Jeśli chcesz wziąć więcej niż jedno zwierzę domowe, musisz najpierw skonsultować się z Suncamp. Ponadto, zwierzęta domowe muszą być zaszczepione przeciwko wściekliźnie i zaopatrzone w chip identyfikacyjny. Za granicą i na większości kempingów świadectwo zaszczepienia zwierzęcia przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe. Jeśli twoje zwierzę domowe należy do gatunków chronionych, musisz mieć także dokumenty CITES. Podróżowanie ze zwierzętami młodszymi niż 3 miesiące, nie jest w wielu krajach dozwolone, ponieważ nie mogą one zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. W każdym kraju obowiązują inne reguły, więc warto samemu zapoznać się z nimi lub zasięgnąć rady u weterynarza.