Wejdź na stronę główną

Kempingi Południowa Hiszpania

Południowa Hiszpania to raj na ziemi dla miłośników słońca, morza i plaży. Wielu turystów doskonale wie jak dotrzeć do tej przez cały rok zalanej słońcem części Hiszpanii. Białe plaże (Costa Blanca), palmy i lazurowa woda morska zapewniają przepiękne obrazki. Oczywiście, miłośnicy kultury również spędzą tutaj dobrze czas. Miasta takie jak Sewilla, Malaga, Grenada i Murcja przepełnione są monumentalnymi kościołami i pałacami, bogatymi w kwiaty parkami, sympatycznymi placami i interesującymi muzeami. Wakacje na kempingu w południowej Hiszpanii są idealnym sposobem, aby nacieszyć się naturą i kulturą. Poza tym, tutaj zawsze świeci słońce!

Lees meer

Andaluzja, ‘prawdziwa Hiszpania’

Idylliczna Andaluzja, kraina pomarańczy, słoneczników, oliwek i flamenco to jeden z największych autonomicznych regionów w Hiszpanii. Miasta takie jak Sewilla (stolica Andaluzji), Malaga, Grenada, Kordoba, Kadyks i Almeria oferują bogate hiszpańskie dziedzictwo kulturowe. Ale warto także zwiedzić mniejsze miejsca. Wielu turystów wychwala ten region ze względu na jego autentyczność. Należy także docenić gościnność ludności na południu Hiszpanii. Gastronomia nie jest tutaj zbyt droga, przez co spokojnie można wyjść do restauracji. Tradycyjne, zrelaksowane wakacje z całą rodziną są możliwe na południu Hiszpanii.

Costa Blanca

Bardzo dobrze znane na południu Hiszpanii jest także wybrzeże Costa Blanca. W popularnych kąpieliskach takich jak Alicante i Benidorm urlopowicze mogą optymalnie nacieszyć się ładnymi, białymi plażami, złotym słońcem i orzeźwiającą wodą morską. Ale można także podziwiać inną stronę natury; polecamy wizytę w grotach w Cuevas de Canelobre z cudownymi stalaktytami i stalagmitami, szczególnie przyjemna wycieczka w gorący dzień. Kto chce wybrać się na wycieczkę do miasta, może zwiedzić Walencję.

Kempingi

Cała rodzina będzie się świetnie bawiła na kempingu w południowej Hiszpaniidzięki licznym udogodnieniom. Na przestronnych kempingach z różnymi, ładnymi stanowiskami do wyboru (śródziemnomorska roślinność zapewnia często cień) można przebywać we własnym namiocie, przyczepie lub kamperze. Wolisz luksus? Wynajem przyczepy stacjonarnej lub obiektu SunLodge to dobry pomysł. Młodsi i starsi urlopowicze będą dobrze bawić się na kempingu. Często wielojęzyczny zespół animacyjny stara się jak może, aby zaoferować urozmaicony program. Starsze dzieci mogą wyżyć się na licznych boiskach sportowych. Orzeźwienia doznasz w basenach (czasami ze zjeżdżalnią i brodzikiem dla dzieci) lub w morzu. Krótko mówiąc: na kempingu w południowej Hiszpanii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na niezapomniane wakacje.

Pogoda

Pogoda na południu Hiszpanii jest prawie przez cały rok dobra. Średnia temperatura wynosi 18 stopni, więc wakacje na kempingu są możliwe w każdym sezonie. Kto źle znosi gorąco, niech lepiej omija południe w lecie. W marcu jest jeszcze przyjemnie z temperaturą do 25 stopni, ale od maja już wszędzie jest gorąco. Taka pogoda (około 35 stopni) może utrzymać się do września, czasami nawet do października. Sewillę najlepiej zwiedzić nie w lipcu ani sierpniu, bo temperatura dochodzi tam wtedy do 40 (czasami nawet do 45) stopni.

Duże miasta na południu Hiszpanii

Kto na chwilę ma dosyć plaży i ma ochotę na kulturę, może zwiedzić liczne, przepiękne miasta. Przeczytaj tutaj, które z nich warto zwiedzić.

  • Málaga
    To miasto portowe jest bardzo lubiane. Ciepły, sympatyczny wygląd miasta bez ruchu kołowego w centrum sprawia, że jest to idealne miejsce na spacery. Przejdź się np. do zamku z fantastycznym widokiem lub paraduj po modnym molo pełnym sklepów i barów. Fontanny oraz parki pełne kwiatów i palm nadają temu miastu typowy, śródziemnomorski wygląd. Wskazówka: przejażdżka powozem, aby zobaczyć miasto.
  • Sewilla
    Coraz więcej turystów odwiedza Sewillę, która stała się w międzyczasie bardzo popularna. Mieszkańcy Sewilli są dumni ze swojego miasta i nie bez powodu! Królewski pałac z pięknym ogrodem i Plac Hiszpański (gdzie kręcono zdjęcia do filmu Star Wars) to zaledwie 2 powody, dla których warto pojechać do Sewilli. Przechodząc się po przytulnych uliczkach, można odkryć dobre sklepiki i restauracje, ale także bary ze smacznymi przekąskami (tapas). Wskazówka: zwiedziłeś Sewillę i chcesz czegoś nowego? Grenada (ze słynnym na całym świecie zespołem pałacowym Alhambra) i Kordoba są równie piękne.